książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego

HIT

Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego

Przewodnik Rubin J. ItalJarek
Rok wydania: 2024
ISBN: 978-83-63273-00-2

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 296
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

77.00 zł


Książka Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego to przewodnik po miejscach związanych z walkami 2 Korpusu Polskiego w czwartej bitwie o Monte Cassino, wydany w 80 rocznicę bitwy o Monte Cassino (1944-2024).
Książka prowadzi po miejscach pamięci związanych z 2 Korpusem Polskim (Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino, pomniki: 5 Kresowej dywizji Piechoty, 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 4 Pułku Pancernego „Skorpion” oraz po szlakach i miejscach związanych z żołnierzami 2 Korpusu Polskiego w Cassino, Venafro, San Vittore del Lazio, Acquafondata czy Portella.
18 map, 9 szlaków pieszych i 5 propozycji wycieczek samochodowych, prawie 200 fotografii oraz 13 kodów QR prowadzących do miejsc opisywanych w przewodniku.
Jeśli wybierasz się na Monte Cassino, to zabierz ze sobą ten przewodnik, a odnajdziesz znacznie więcej niż opactwo benedyktynów i Polski Cmentarz Wojenny.
Zdobądź Monte Cassino wspinając się Drogą Polskich Saperów. Odwiedź San Pietro Infine, zwane Pompejami XX wieku i gdzie kręcił film John Huston. Zobacz „Drogę do Piekieł”, którą transportowano zaopatrzenie dla 2 Korpusu Polskiego i odwiedź dawną bazę materiałową „Gdańsk”. Sprawdź, gdzie stacjonował niedźwiedź Wojtek w czasie bitwy o Monte Cassino. Pospaceruj w zamyśleniu alejami pięciu cmentarzy wojennych w okolicy Cassino.
Jesteś pasjonatem trekkingu? Poszukujesz miejsc, gdzie przed 80 laty zostawili ślady polscy żołnierze? A może chcesz zapalić znicz przy pomnikach upamiętniających bohaterów z 2 Korpusu Polskiego?
Ten przewodnik powstał z myślą o tobie!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania