książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych

Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych

Negroni C. Muza
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-287-1840-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 320
Wymiary: 140 x 200

Dostępność: Na półce

36.30 zł


Co tak naprawdę gwarantuje nam bezpieczeństwo na pokładzie?

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków lotniczych znanych z pierwszych stron gazet?

Ile zachodu kosztuje ludzkość stworzenie statystycznie najbezpieczniejszej formy transportu, jaką jest lot samolotem?

Christine Negroni przybliża świat lotnictwa i wyjaśnia zagadki związane z lataniem i wypadkami lotniczymi. Ze szczegółami opisuje najsłynniejsze katastrofy z przeszłości, ale też incydenty, w których w ostatniej chwili udało się uratować setki ludzkich istnień. Te historie uświadamiają, jak niewiele trzeba, by narazić życie wszystkich osób na pokładzie.

Autorka opowiada o wpływie warunków panujących w kokpicie i przedziale pasażerskim na reakcje pilotów i innych osób na pokładzie. Często nie dostrzegamy, jak bardzo „czynnik ludzki” wpływa na katastrofy, a także jak wielu tragedii udało się uniknąć dzięki przytomności pilotów i pracowników kontroli lotów.

Większość wypadków lotniczych to zdaniem autorki odmiany ograniczonej liczby scenariuszy: problemów z komunikacją, przesadnego zaufanie do technologii lub niezrozumienia jej, błędów w projektowaniu samolotów i silników, a także błędów popełnianych przez załogi, operatorów i mechaników.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania