książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Odrodzona Rzeczpospolita na rynkach zamorskich

Odrodzona Rzeczpospolita na rynkach zamorskich

Handel polsko-arabski w latach 1918-1939 Banaś K. Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8142-293-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 399
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

44.00 zł


Publikacja dotyczy wymiany handlowej Polski z państwami Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu w okresie międzywojennym. Na tle ogólnej sytuacji odrodzonej Rzeczypospolitej oraz ewolucji relacji handlowych z zagranicą przedstawiono nowy układ geopolityczny w świecie arabskim uwarunkowany stopniem niezależności i potencjałem poszczególnych krajów. Ukazano sytuację polityczną i gospodarkę państw regionu, a także eksport i import między Polską a danym krajem w latach 20. i 30., co pozwoliło na wskazanie dynamiki obrotów handlowych. Podkreślono też rolę transportu i targów w rozwijaniu współpracy handlowej.

Książka jest adresowana do historyków orientalistów oraz miłośników Orientu i historii Polski międzywojennej.

„To pierwsze w literaturze polskiej tak całościowe i unikalne opracowanie zagadnienia relacji handlowych Polski z regionem Bliskiego Wschodu w okresie międzywojennym. […] Publikacja będzie stałą pozycją w polskich badaniach nad Orientem i historią Polski w okresie międzywojennym.”

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Jerzego Zdanowskiego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem książki, Konradem Banasiem. Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2019 (środa) o godz. 18 w Księgarni Odkrywcy przy ulicy Narutowicza 46 w Łodzi. Więcej szczegółów tutaj. .Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania