książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Naśladowcy Jezusa. Prawda i fałsz

Naśladowcy Jezusa. Prawda i fałsz

Piotr, Paweł i Maria Magdalena Ehrman B. D. Demart
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7427-541-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Wymiary: 160 x 235

Dostępność: Na półce

33.00 zł


Książka jest nie tylko niezwykle ciekawą opowieścią o życiu pierwszych chrześcijan , ale także próbą odpowiedzi na pytanie, jakimi ludźmi byli uczniowie Jezusa. Autor rozpatruje ich charaktery, zachowania oraz próbuje dociec, dlaczego ich postacie, uwiecznione w ustnych przekazach i księgach, przybrały taki, a nie inny kształt. Dlaczego Piotr, pierwszy z Apostołów, wybrany na opokę tworzącego się Kościoła, zapamiętany został jako ten, który trzy razy zaparł się swojego mistrza?
Czy jego słabości miały dla chrześcijan szczególne znaczenie? Podobne pytania można zadawać wobec niezdecydowanego Pawła i zapamiętanej jako nawróconą nierządnicę Marii Magdaleny.

Autor sięga nie tylko po biblijne przekazy. Stara się je porównać z apokryfami, odnalezionymi fragmentami rękopisów i dokumentów z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Porusza tak ciekawe aspekty, jak teorie mające uzasadnić, że Jezus tak naprawdę nigdy nie zginął na krzyżu czy kontrowersje w rozumieniu przydomku Apostoła Piotra Skały. Przytacza opowieści, legendy i kontrowersyjne zapiski, które mogą tłumaczyć szczególne miejsce trzech tytułowych postaci w historii chrześcijaństwa. W ten sposób maluje bardziej ludzki obraz biblijnych świętych i osoby Jezusa.

Zalety książki:

* Specjalistyczna wiedza autora (specjalista w dziedzinie religioznawstwa) połączona z lekkim stylem;
* Szeroka dokumentacja: cytowane i omawiane teksty nie są powszechnie znane przeciętnemu czytelnikowi, stanowią interesujące uzupełnienie naszej wiedzy;
* Równowaga: autor umiejętnie porusza się w delikatnej tematyce religijnej, nie unikając trudnych pytań.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania