książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny I Wojna Światowa
Niemieckie samoloty I wojny światowej

Niemieckie samoloty I wojny światowej

Myśliwce - Bombowce - Samoloty rozpoznawcze Ward E., Bar R. Alma-Press
Rok wydania: 2022
Seria: Panorama techniki wojskowej
ISBN: 978-83-7020-869-1

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 128
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

47.00 zł


Przed końcem I wojny światowej Niemcy uzyskały prymat na świecie w każdej gałęzi lotnictwa militarnego. Książka Niemieckie samoloty I wojny światowej stanowi szczegółowy, ilustrowany przewodnik po myśliwcach, samolotach rozpoznawczych, szturmowych i bombowych, które służyły w kajzerowskich siłach powietrznych od 1914 do 1918 roku.

W porządku chronologicznym przedstawiono w tej publikacji wszystkie najważniejsze konstrukcje lotnicze z tego okresu, takie jak świetny Fokker D.VII, powszechnie uznawany za najlepszy myśliwiec Wielkiej Wojny, sławny trójpłat Fokker Dr.I, na którym latał „Czerwony Baron” Manfred von Richthofen, Rumpler C.IV latający na bardzo znacznych wysokościach, a przez to niedosięgły dla alianckich myśliwców oraz bombowiec Gotha G.IV, uczestniczący w pierwszym dziennym nalocie na Londyn w czerwcu 1917 roku. Poszczególne rozdziały zawierają opis myśliwców, samolotów rozpoznawczych, szturmowych, bombowców oraz wodnosamolotów.

Na ilustracjach zostały zaprezentowane autentyczne oznakowania i barwy maskujące, a opis poszczególnych typów samolotów obejmuje zestawienia szczegółowych danych taktyczno-technicznych. Zawierająca 110 kolorowych ilustracji książka Niemieckie samoloty I wojny światowej jest nieodzownym kompendium dla modelarzy oraz wszystkich entuzjastów, zainteresowanych lotnictwem wojskowym z lat Wielkiej Wojny.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania