książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Polska po wojnie
Okres historyczny historia najnowsza
Okrągły stół Wynegocjowany koniec PRL

Okrągły stół Wynegocjowany koniec PRL

Skórzyński J. Znak
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-240-5711-5

Oprawa: twarda
Ilość stron: 352
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

47.70 zł


W masowej wyobraźni symbolem końca komunizmu w Europie jest upadek muru berlińskiego. Ale demontaż żelaznej kurtyny rozpoczęto w Warszawie.
Obalenie komunizmu bez rozlewu krwi wydawało się niemożliwe. Odebranie władzy dyktatorskiemu reżimowi w Polsce bez wszczynania wojny domowej stało się wydarzeniem wyjątkowym w skali światowej. Do dziś budzi ono zarówno zdziwienie, jak i podziw wielu ekspertów. Okrągły Stół sprawił, że kostki sowieckiego domina zaczęły się przewracać jedna po drugiej.
Jak osiągnięto kompromis bez ofiar śmiertelnych? Jakie sekrety skrywają ściany owianej złą sławą Magdalenki?
Jan Skórzyński odkrywa przed czytelnikiem wszystkie tajemnice obrad między obozem rządzącym a opozycją. Charakteryzuje strategie polityczne obu stron konfliktu oraz opisuje wewnętrzne rozłamy w partii i ruchy dążące do demokratyzacji życia społecznego. Z niezwykłą wnikliwością analizuje każdy aspekt negocjacji, które na zawsze zmieniły bieg historii. To opowieść o trudnej sztuce wypracowywania kompromisu w czasach niesprzyjających porozumieniu. A może Solidarność dopuściła się zdrady społecznych aspiracji…Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania