książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser , Polska po wojnie
Okres historyczny historia najnowsza
Oni byli Niezłomni

Oni byli Niezłomni

Interaktywne spotkanie z historią Śnieżkowska-Bielak E. Meandry
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-947404-4-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 184
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

28.60 zł


Nazywasz się Antek. Masz osiemnaście lat i jesteś harcerzem.

Kończy się II wojna światowa, Niemcy się wycofują, nadciągają Sowieci. Opuszczasz Wilno, gdzie uczęszczałeś do gimnazjum. Wyruszasz w drogę do rodzinnego domu na Lubelszczyźnie.

Wkrótce Twoje życie mocno się skomplikuje.

Ludzie wokół się cieszą, czekają na zakończenie tej wyniszczającej, strasznej wojny. Ty jako harcerz zdajesz sobie sprawę, że nadciągająca Armia Czerwona wcale nie przynosi wolności a kolejne zniewolenie. Poznałeś metody i działanie Sowietów. Nie wiesz jednak, co się dzieje w Twoim rodzinnym domu, co z rodzicami i rodzeństwem.

W tej książce stajesz przed wieloma wyborami. To Ty decydujesz o losach głównego bohatera. Możesz dołączyć do oddziałów niezłomnych, zostać partyzantem walczącym przeciw Sowietom i podporządkowanym im polskim władzom oraz służbom. Możesz wrócić do rodzinnej Polanki, pomóc rodzinie i zostać cywilem. Masz również możliwość sprawdzić każdą z tych dróg, bo książka „Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią” pozwala na swobodne przemieszczanie się w czasie i przestrzeni.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania