książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny przekrojowe
Podstępy i fortele wojenne

Nakład wyczerpany!

Podstępy i fortele wojenne

Latimer J. Amber
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-241-3075-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

39.80 zł


1294 rok p.n.e. Ramzes II prowadzi swoją armię na twierdzę Hetytów. Wyprawa kończy się klęską, bo Egipcjanie zostają wciągnięci w zasadzkę.
1991 rok n.e. Saddam Husajn spodziewa się, że wojska koalicji uderzą od strony Zatoki Perskiej. Atrapy sprzętu wojskowego i fałszywe wiadomości radiowe wprowadzają Irakijczyków w błąd, bo zwycięski atak następuje w zupełnie innym miejscu.
Stosowanie podstępu na polu bitwy jest równie stare, jak sama wojna. Ta książka pokazuje fortele wojenne na lądzie, morzu i w powietrzu od starożytności po czasy współczesne. Wojny Cezara w Galii, wyprawy krzyżowe, rozgrywki o władzę renesansowych książąt, kampanie napoleońskie, wojny światowe - podczas wszystkich tych konfliktów walczący usiłowali różnymi sposobami zmylić przeciwnika. Dezinformacja, fałszerstwo, mistyfikacja, kamuflaż, maskirowka to tylko część arsenału wojennych blefów. Dziś gdy najważniejsza stała się wywiadowcza bitwa na informacje, rozwój techniki dostarcza nowych możliwości oszukania wroga.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania