książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Historia lotnictwa

Nakład wyczerpany!

Historia lotnictwa

Od maszyny latającej Leonarda da Vinci do podboju kosmosu Niccoli R. Carta Blanca
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-60887-33-2

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 320
Wymiary: 265 x 365

Dostępność: Niedostępna

128.00 zł


Książka zabiera Czytelnika w fascynujący podniebny świat i odkrywa tajemnice latających maszyn. Album przeznaczony dla wszystkich zafascynowanych ideą i historią latania. Czytelnik znajdzie w nim opis najważniejszych dokonań w tej dziedzinie, począwszy od wizjonerskich projektów Leonarda da Vinci aż po najbardziej zaawansowane współczesne technologie lotnicze, takie jak promy kosmiczne, samoloty pionowego startu i lądowania oraz supernowoczesne myśliwce XXI w. Książka w przystępny sposób przybliża najważniejsze etapy na drodze do podboju przestworzy. Przedstawione są w niej dramatyczne niepowodzenia i spektakularne sukcesy, dzięki którym latanie stało się dla człowieka codziennością.
Album podzielony jest na 25 rozdziałów, z których każdy zawiera omówienie jednego etapu historii lotnictwa lub klasy statków powietrznych, a także podaje najważniejsze dane techniczne dotyczące rozwoju danej konstrukcji, jej zastosowania oraz przeznaczenia. W rozdziałach poświęconych ewolucji techniki lotniczej Czytelnik znajdzie liczne anegdoty oraz dodatkowe informacje w kontekście historycznym.
Dodatkową atrakcję tej pasjonującej podróży przez dzieje lotnictwa stanowi bogaty materiał ilustracyjny, na który składają się archiwalne i współczesne zdjęcia przedstawiające słynne modele samolotów, znanych lotników i konstruktorów, ważne wydarzenia lotnicze oraz rzadkie ryciny.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania