książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Polskie Koleje Państwowe jako środek transportu wojsk Układu Warszawskiego

Nakład wyczerpany!

Polskie Koleje Państwowe jako środek transportu wojsk Układu Warszawskiego

Technika w służbie doktryny Tucholski Z. Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7545-035-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 318
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Niedostępna

42.70 zł


Publikacja przedstawia historię służby komunikacji wojskowej WP oraz jednostek kolejowych, a także analizę technicznych zagadnień związanych z komunikacją wojskową w ujęciu historycznym. Nie mniej ważnym zadaniem, którego podjął się autor pracy było scharakteryzowanie planowanego operacyjnego wykorzystania infrastruktury kolejowej na terenie Polski na Zachodnim i Nadmorskim Kierunku Operacyjnym w ramach planów strategicznych Układu Warszawskiego.
Dodatkowo zamierzeniem autora było szczegółowe scharakteryzowanie struktury organizacyjnej i zadań w czasie wojny i pokoju organów komunikacji wojskowej i wojsk kolejowych oraz strategicznego wykorzystania transportu kolejowego w okresie powojennym. Równie istotnym zagadnieniem było przedstawienie informacji dotyczących przewozów wojsk Armii czerwonej na sieci PKP.
Cennym uzupełnieniem pracy są zdjęcia przedstawiające ćwiczenia wojsk kolejowych oraz rysunki i szkice specjalistycznego taboru kolejowego wykorzystywanego przez wojsko.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania