książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria archeo , mity i religie
Okres historyczny starożytność
Prehistoryczni szamani

Nakład wyczerpany!

Prehistoryczni szamani

Trans i magia w zdobionych grotach Clottes J., Lewis - Williams D. Wyd. Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wydania: 2009
Seria: communicare
ISBN: 978-83-235-0571-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 244
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Niedostępna

29.00 zł


Jean Clottes - archeolog specjalizujący się w sztuce ściennej górnego paleolitu, był głównym konserwatorem dziedzictwa narodowego we francuskim Ministerstwie Kultury oraz przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Sztuki Naskalnej (Comité international d'art rupestre). Kierował pracami badawczymi w grocie Chauveta.
David Lewis-Williams - archeolog i antropolog społeczny, szef Instytutu Badań Sztuki Naskalnej (Rock Art Research Institute) w Johannesburgu. Badacz sztuki i wierzeń plemienia San. Był prekursorem nowego podejścia do praktyk szamańskich z okresu paleolitu.
Prehistoryczni szamani. Trans i magia w zdobionych grotach to książka poświęcona malowidłom i rytom jaskiniowym we Francji i Hiszpanii. Kluczem do zrozumienia bogactwa i zróżnicowania tej sztuki jest rola, jaką odgrywała ona w obrzędach szamańskich. Pierwsze wydanie Prehistorycznych szamanów wywołało falę dyskusji w świecie naukowym. W tej edycji autorzy odpowiadają swoim polemistom.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania