książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny II Wojna Światowa
Radzieckie pojazdy pancerne 1941-1945

Nakład wyczerpany!

Radzieckie pojazdy pancerne 1941-1945

Plany modelarskie Bradford G. Bellona
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-11-11499-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 88
Wymiary: 215 x 280

Dostępność: Niedostępna

17.30 zł


Kolejna książka z serii zawierającej rysunki w skali przedstawiające pojazdy pancerne, zawierająca wszystkie szkice w jednym tomie - co jest nowością.
W publikacji zawarto rysunki radzieckich czołgów i bojowych pojazdów opancerzonych wyprodukowanych przed, podczas i niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Rysunki (przeważnie w 4 rzutach) zostały wykonane w skalach najczęściej używanych przez modelarzy, dzięki temu stanowią niezbędną pomoc praktyczną dla każdego początkującego pasjonata modeli czołgów i pojazdów wojskowych. Dodatkowo zamieszczono tabelę umożliwiającą zmniejszanie lub powiększanie rysunków do innych popularnych skal.

Autor zamieścił w książce różne modele produkowanych pojazdów, co pozwala na przyjrzenie się procesowi ich rozwoju, wprowadzonym innowacjom oraz szczegółom, które uległy modyfikacji.
Czytelnik może zapoznać się nie tylko z najbardziej popularnymi modelami czołgów i pojazdów pancernych, które walczyły w szeregach Armii Czerwonej na polach bitew II wojny światowej, ale również z tymi, które nie znane są szeroko pojętej publice. W książce przedstawiono również prototypy czołgów, które nie zostały wprowadzone do produkcji, ale stanowiły ważną część linii rozwojowej modeli wprowadzonych do służby zaraz po zakończeniu II wojny światowej.
Niezależnie od tego, jak dobrze narysowane są plany, nie mogą one nigdy zastąpić fotografii, na których można zobaczyć najmniejsze detale. Dlatego Autor zamieścił 23 zdjęcia archiwalne, a dodatkowo schemat podstawowych elementów czołgu i tabelę skali modelarskich.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania