książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Bestiariusz nowohucki

Bestiariusz nowohucki

Łapczyńska E. Biuro Literackie
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-66487-28-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 132
Wymiary: 160 x 225

Dostępność: Na półce

32.10 zł


Oniryczna opowieść dla wszystkich tych, którzy szukają w literaturze surrealistycznej czegoś wyjątkowego. Zajrzyj do Nowej Huty lat pięćdziesiątych i przekonaj się, jak wygląda miasto robotnicze.

"Bestiariusz nowohucki" to dość złożona lektura, składająca się z obrazów o surrealistycznym charakterze. Czytelnik ma okazję śledzić "nowego człowieka", produkt, który się nie udał i jest zwyczajnie zepsuty. Na historię składa się wiele wątków, a wśród bohaterów można spotkać jadaczkę arszeniku, proroka, który czyta z oparów wielkich pieców, oraz człowieka pozbawionego twarzy.

Losy wszystkich połączy jedna postać: doktor Szpigiel, który jednocześnie wprowadzi trudny do uchwycenia chaos. Odbiorca przyjrzy się więc dziwacznemu światu, zaskakującej metafizyce i na własne oczy zobaczy, jak brutalna może być praca. Na pewno zwróci też uwagę na rolę kobiecych postaci, które mimo utopijnych założeń systemu, zostały w nim zepchnięte na margines.

Autorką "Bestiariusza nowohuckiego" jest Elżbieta Łapczyńska. Przyszła na świat w Krakowie i tam mieszka do dziś; ma wykształcenie filozoficzne, natomiast zawodowo zajmuje się copywritingiem. Powieść stanowi jej literacki debiut. Do tej pory zajmowała się również literaturą dziecięcą, reżyserią, dramaturgią oraz komiksem. Została laureatką programów wspierających debiutantów i debiutantki, a także znalazła się w półfinale "Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej" i w finale konkursu kierowanego dla młodych reżyserów i reżyserek "Papaya Young Directors".Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania