książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Jestem Kraków. Krakowianie wczoraj i dziś

Jestem Kraków. Krakowianie wczoraj i dziś

praca zbiorowa Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-6633-40-14

Oprawa: twarda
Ilość stron: 248
Wymiary: 295 x 215

Dostępność: Na półce

100.00 zł


31 maja 1899 roku Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę o powołaniu do życia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy Archiwum Aktów Dawnych Miasta Krakowa.
W roku jubileuszu 120-lecia działalności Muzeum Krakowa oddajemy w Państwa ręce wyjątkową publikację - album, w którym "przeglądają się w sobie" krakowianie żyjący współcześnie i ci sprzed 120 lat.
Do publikacji wybrano 120 historycznych fotografii, które zestawiono z ich współczesnymi odpowiednikami wykonanymi specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa.
Przedstawiają one różnego typu wizerunki krakowian, ludzi, którzy w Krakowie mieszkają, choć niekoniecznie tu się urodzili.
Niektórzy krakowianie przybyli do miasta w różnych momentach swego życia i pokochali to miejsce tak bardzo, że zostali tu już na stałe.
Przy wyborze fotografii do albumu pierwszym kryterium selekcji materiału była data ich powstania - przełom XIX i XX wieku, czyli okres, kiedy powstało Muzeum Krakowa.
Po wtóre, ideą publikacji było zaprezentowanie jak najszerszego przekroju ówczesnej społeczności miasta, począwszy od osób pełniących funkcje publiczne, przedstawicieli różnych zawodów, aż po zwykłych mieszkańców Krakowa.
W efekcie w albumie znajdują się wizerunki osób znanych i zasłużonych, które sąsiadują z portretami ludzi nieznanych z imienia i nazwiska. Nie zabrakło również scenek obyczajowych, dziejących się w przestrzeni miejskiej, jak również fotografii ukazujących kultywowane do dziś krakowskie tradycje.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania