książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny przekrojowe
W cieniu czerwonej gwiazdy...

W cieniu czerwonej gwiazdy...

Januła E., Rogalewicz A. FNCE
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-64462-35-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 880
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

33.50 zł


"Późne listopadowe popołudnie nie różniło się wcale od innych jesiennych wieczorów. W Moskwie padał śnieg z deszczem, ulicami przesuwały się kolumny samochodów. Natomiast ludzi, poza tymi którzy podróżowali tramwajami i autobusami, prawie nie było widać. Bo też nikomu, o ile nie miał istotnej potrzeby, nie chciało się na taką pogodę wychodzić. W ponurym, pamiętającym czasy Feliksa Edmundowicza Dzierżyńskiego, gmachu na Łubiacce paliły się, jak zwykle, światła. Zakratowane okna na parterze i pierwszym piętrz były w przeważającej większości ciemne, ale na drugim i wyższych kondygnacjach przeważały oświetlone okna.

Moskwiczanie nie lubili tego budynku. Mimo, że w latach 70.XX wieku, można już było swobodnie poruszać się obok frontu Łubianki, mieszkańcy stolicy Kraju Rad instynktownie woleli przechodzić w tym miejscu na drugą stronę ulicy."

Osadzona w realiach lat 70. XX wieku monumentalna powieść Eugeniusza Januły napisana przy współpracy z Agnieszką Rogalewicz. Pasjonująca opowieść o rozgrywce polityczno-szpiegowskiej między największymi mocarstwami tego okresu. Rozgrywce, w której nie tylko jednostki, ale całe narody pełnią jedynie rolę pionków...Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania