książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria odkryj historię
Okres historyczny przekrojowe
Zakazane religie

Zakazane religie

Kenyon J. D. (red.) Amber
wyd. III
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-241-8191-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 368
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

47.50 zł


Opis wydawcy:

Światowy bestseller twórcy "Zakazanej historii ludzkości".
Jak Kościół fałszuje prawdziwą historię religii!
Kościół katolicki od 2000 lat zwalcza poglądy religijne sprzeczne z jego dogmatami! Fałszuje i zataja fakty!
Ta książka ujawnia prawdziwą historię zakazanych religii Zachodu i ich wzajemne powiązania oraz ogromne znaczenie w kształtowaniu społeczeństw i wierzeń.

Zrodzone w tym samym duchu co chrześcijaństwo, przetrwały jako herezje w średniowieczu. W renesansie jako teorie wielkich myślicieli i mistyków, takich jak Giordano Bruno i Benevenuto Cellini, a potem ich duchowych spadkobierców m.in. Isaaca ­Newtona. Przeniesione do Nowego Świata przez masonów zainspirowały rewolucję amerykańską, a w Europie wielkich pisarzy: Victora Hugo i Fiodora Dostojewskiego.
Stulecia prześladowań i fałszowania historii nie zdołały jednak wykorzenić uznanych za heretyckie doktryn. Ich ukryte, silne wpływy są nadal obecne w dzisiejszym świecie, od wiary przez politykę aż po kulturę masową.

W "Zakazanych religiach", tak jak w swoich światowych bestsellerach "Zakazana historia ludzkości" i "Zakazana nauka", J. DOUGLAS KENYON zebrał 40 artykułów znanych nieortodoksyjnych badaczy dziejów ludzkości. Ujawniają oni m.in., że korzenie chrześcijaństwa są ściśle związane z religią starożytnego Egiptu. Kim naprawdę byli biblijni Trzej Królowie i jakie mieli zamiary. Co wiąże herezje joannitów i skarb templariuszy. Czego nie wiemy o Nostradamusie i Joannie d’Arc. Dlaczego Watykan nadal ukrywa fakty dotyczące życia i nauki Jezusa. I wreszcie – czego nie mówią nam takie filmy jak "Braveheart" i jakie błędy popełnił Dan Brown w "Kodzie Leonarda da Vinci".
Unikatowe zdjęcia i ilustracje potwierdzają tezy badaczy.

Pozostałe tomy bestsellerowej serii wybitnego kontrowersyjnego badacza zagadek prehistorii i współczesności ujawniają, jak oficjalna nauka fałszuje prawdziwe początki cywilizacji ("Zakazana historia ludzkości", dlaczego uznaje Atlantydę za mit ("Zakazana historia Atlantydy") oraz co zataja, przemilcza i odrzuca – od archeologii, przez medycynę, po fizykę i astronomię ("Zakazana nauka").Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania