książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Samoloty Od roku 1914 do współczesności

Nakład wyczerpany!

Samoloty Od roku 1914 do współczesności

Jackson R., Winchester J. MAK
Rok wydania: 2010
Seria: Świat Oręża porównania i kontrasty
ISBN: 978-39-399-9175-5

Oprawa: twarda
Ilość stron: 224
Wymiary: 225 x 295

Dostępność: Niedostępna

55.00 zł


Książka ta to fascynujący przegląd najlepszych samolotów wojskowych świata, zestawionych parami w celu porównania ich i pokazania podobieństw i różnic między nimi, począwszy od Fokkera Dr.I i SPADa XIII z czasów I wojny światowej, przez Messerschmitta Bf 109 i Hurricane’a, walczących ze sobą podczas II wojny światowej, po współczesne samoloty bojowe F-16 i MiG-29, które spotykały się w walkach podczas niedawnych konfliktów.

Porównane są samoloty, które pełniły podobne funkcje, jak Lockheed Hudson i Focke – Wulf Fw 200. Prócz maszyn typowo bojowych, opisane są też samoloty i śmigłowce transportowe oraz samoloty szkolne. Analizowane są także samoloty konkurencyjne, służące po tej samej stronie, i poddana ocenie jest ich wartość bojowa przeciw wspólnemu wrogowi.
Szczegółowo opisana jest historia rozwoju i dane techniczne każdego samolotu. Opisom towarzyszą efektowne, kolorowe ilustracje i historia służby przedstawionych na nich samolotów. Główny tekst zawiera bezpośrednie relacje pilotów i opisy walk, którym towarzyszą kolorowe i czarno-białe fotografie archiwalne.
Niniejsza książka zawiera opisy 100 samolotów i śmigłowców – myśliwskich, bombowych, uderzeniowych, rozpoznawczych, transportowych, operujących z lotnisk na lądzie i pokładów lotniskowców, od drewnianych dwupłatów po „niewidzialny” bombowiec B-2 Spirit. Pełna znakomitych zdjęć i dogłębnych analiz książka „Samoloty od roku 1914 do współczesności” znajdzie uznanie każdego miłośnika lotnictwa wojskowego. Książka ta to jeden z 4 tytułów należących do serii „Świat oręża – porównania i kontrasty” wydanej przez MAK Verlag. W skład serii wchodzą: Samoloty, Czołgi, Broń strzelecka oraz Artyleria.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania