książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Skazy na pancerzach

Skazy na pancerzach

Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych Zychowicz P. Rebis
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8062-289-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 407
Wymiary: 150 x 225

Dostępność: Na półce

38.90 zł


Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych.
Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców – Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Nie, to nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni.
Dla jednych „Łupaszka”, „Bury”, „Ogień” czy „Wołyniak” to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych – mordercy ich bliskich. Skazy na pancerzach to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych.
Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów.
Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości – Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała…Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania