książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wieki bezwstydu. Seks i erotyka w starożytności

Nakład wyczerpany!

Wieki bezwstydu. Seks i erotyka w starożytności

Naga prawda o antycznej sztuce kochania Węgłowski A. Znak
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-240-4270-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 320
Wymiary: 140 x 215

Dostępność: Niedostępna

39.10 zł


Pornografia? Wtedy nikt nie znał tego terminu. Rozpusta? Przecież człowiek nie po to ma ciało, by się go wstydzić. Starożytni Grecy dali nam demokrację. Rzymianie - zapoczątkowali rządy prawa. Czy także ich poglądy na sprawy erotyki przetrwały próbę czasu?

Adam Węgłowski zabiera czytelników w fascynującą wędrówkę przez świat antyku: jednocześnie łudząco bliski i zadziwiająco odmienny. Zagląda do sypialni ateńskich arystokratów, do łaźni Wiecznego Miasta i na cyrkowe areny, pośród gladiatorów. Odkrywa najintymniejsze sprawy małżeństw sprzed dwóch tysiącleci. Demaskuje prawdę o zmysłowych greckich ucztach, na które spraszano wyłącznie mężczyzn. Ale też o życiu heter, o zakazanej miłości rzymskich legionistów i smutnym losie ludzi antyku, którzy ośmielili się przyprawić rogi sąsiadowi.

O seksie w starożytności nikt nie pisał jeszcze z taką swadą i dociekliwością. Naga prawda o tym, jak kochali się ludzie antyku. Epoki pozbawionej wstydu.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania