książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny przekrojowe
Skrzyżowane drogi, Ukradzione szczęście

Skrzyżowane drogi, Ukradzione szczęście

Franko I. Poznańskie Towarzystwo im. Iwana Franki
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-953461-1-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 460
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

20.00 zł


Czy dziewczyna odwzajemni głębokie uczucie Jewhena? Czy będzie im dana wspólna przyszłość? Jak potoczą się ich dalsze losy? "Skrzyżowane drogi. Ukradzione szczęście" to dramat o nieprzewidywalnych kolejach ludzkich losów, który pochłonie Cię bez reszty!

Ukraiński student prawa Jewhenij zakochuje się w młodej Polce. Dziewczyna mieszka wraz z ciotką Reginą Twardowską. Niestety, jego miłość nie mogła zostać zrealizowana. Dziewczyna, będąca pod wpływem ciotki, wychodzi za mąż za Stalskiego. Mężczyzna zamienia jej życie w niekończące się pasmo udręk. Jest okrutnikiem i despotą. Po upływie dekady chłopak otwiera kancelarię prawną.

W tym samym mieście żyje jego dawna miłość wraz z mężem, jego starszym znajomym z czasów szkolnych. Młody prawnik jeszcze nie wie, że ich drogi ponownie się przetną. Iwan Franko ilustruje nam trudne losy młodych ludzi, których drogi krzyżują się po latach. "Skrzyżowane drogi. Ukradzione szczęście" to opowieść o niespełnionych marzeniach, romantycznych porywach serca i cierpieniu, które pojawiają się w życiu tych dwojga ludzi.

Iwan Franko (urodzony 27 sierpnia 1856 roku, zmarł 29 maja 1916 roku) był ukraińskim poetą i pisarzem, slawistą, tłumaczem i działaczem polityczno-społecznym. Obok Tarasa Szewczenki uważany jest za najwybitniejszego czołowego przedstawiciela ukraińskiej myśli politycznej. Znajduje się również w panteonie najważniejszych ukraińskich literatów. Utrzymywał szerokie kontakty z polskimi przedstawicielami kultury, m.in. z Elizą Orzeszkową i Janem Kasprowiczem.

Spod pióra Iwana Franko wyszły takie książki jak: "Pańskie żarty", "Iwan Wyszeński", "Mojżesz", "Boa constrictor", "Borysław się śmieje", "Nafciarz", "Przy pracy", "Połówka", "Owczarz", "Zachar Berkut", "Lelum polelum" oraz "Dla ogniska domowego".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania