książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny przekrojowe
Spojrzenia nie tylko na wschód Od Dolnego Śląska po Syberię XX wiek w historii historiografii i naukach politycznych

Spojrzenia nie tylko na wschód Od Dolnego Śląska po Syberię XX wiek w historii historiografii i naukach politycznych

Księga dedykowana Profesorowi Stanisławowi Ciesielskiemu w 65.rocznicę urodzin. praca zbiorowa Adam Marszałek
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8180-179-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 432
Wymiary: 160 x 225

Dostępność: Na półce

59.00 zł


Od wydawcy:

Nie sposób sobie wyobrazić badań wschodnich, studiów o historii Związku Radzieckiego i stalinizmu,myśli politycznej polskiej lewicy, dziejów tzw. Polski Ludowej bez osoby profesora Stanisława Ciesielskiego. Jego, już ponad 40-letnia, aktywność naukowa zaznaczyła się w dobitny sposób na dorobku polskiej historiografii. Bogata i zróżnicowana twórczość profesora Stanisława Ciesielskiego w niemałej mierze określa miejsce i rangę wrocławskiego ośrodka historycznego w Polsce oraz poza jej granicami.

Bardzo trudno o ile to możliwe, jest też gronu Jego najbliższych współpracowników wyobrazić sobie lepszego, bardziej kompetentnego, wyrozumiałego a zarazem krytycznego przewodnika i współuczestnika niełatwej, ale zawsze fascynującej i dającej w efekcie wiele satysfakcji przygody w eksploracji przeszłości.

Jego aktywność naukowa nierozerwalnie związana była z odpowiedzialnością, jaką odczuwał i jakiej dawał wyraz, za losy wrocławskiego środowiska historycznego. Naznaczone głęboką troską, celne, uargumentowane, zmuszające do refleksji wypowiedzi w trakcie posiedzeń różnych gremiów uniwersyteckich oraz pozauczelnianych cechowały i cechuje wzgląd i dbałość o zachowanie odpowiedniego poziomu naukowego, ale także o godność i szacunek dla republiki uczonych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania