książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Stany Zjednoczone i Wielka Wojna

Stany Zjednoczone i Wielka Wojna

Łukasik P. Inforteditions
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-65982-26-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 216
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

39.00 zł


„...Autor kreśli także obraz społeczeństwa amerykańskiego i jego reakcje na zachodzące w Europie wydarzenia. Wpływ na postawy Amerykanów miały omówiona przez Autora dzieła kultury – przede wszystkim literackie i filmowe – które obok gazet stały się podstawowym narzędziem (dez)informacji amerykańskiego społeczeństwa. Próby przeciwdziałania przez Niemcy skutkom antyniemieckiego przekazu rozpowszechnianego w USA nie powiodły się (…)

W moim przekonaniu dzieło pana Przemysława Łukasika podejmuje istotny temat i w interesujący sposób go analizuje. Autor prezentuje się jako osoba, której wiedza pozwala swobodnie poruszać się w obszarze zakreślonej pracy, a nawet znacznie poza ten obszar wykracza” – dr hab. Ryszard M. Machnikowski, prof. nadzw. Uniwersytet Łódzki.

„...Z zainteresowanie przeczytałem tę pracę. Uważam ją za wartościową z punktu widzenia merytorycznego. Oparta jest na bogatej bazie bibliograficznej i napisana jest przystępnym językiem” – prof. dr hab. Longin Pastusiak, Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Spis treści:

– Wprowadzenie

– I Izolacjonizm

– II Wielka Wojna i amerykańska neutralność

– III Home front

– IV Konferencja wersalska i później

– Zakończenie

– BibliografiaOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania