książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tajemnica Wilczego Jaru

Nakład wyczerpany!

Tajemnica Wilczego Jaru

Największa drogowa katastrofa PRL w świetle dokumentów i relacji Zyzak P. Zysk i S-ka
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7785-200-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 568
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

39.80 zł


Pod hasłem "Tajemnica Wilczego Jaru" kryje się opisana w tej książce sprawa, która pod koniec lat 70. XX wieku wstrząsnęła mieszkańcami Beskidów. 15 listopada 1978 r. doszło tam do tajemniczej katastrofy autobusowej.
Niniejsza praca stanowi emocjonalne świadectwo rodzin, których bliscy zginęli w Wilczym Jarze. Publikacja opisuje również codzienne zmagania mieszkańców Żywiecczyzny z rzeczywistością PRL-u oraz przedstawia meandry funkcjonowania lokalnej administracji, prokuratury, wojska i milicji.
Tłem dla opisywanej sprawy są największe katastrofy w PRL-u. Zyzak wraca m.in. do wypadków z Osiecznicy i Otłoczyna, do pożaru rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach czy do wybuchu gazu w warszawskiej Rotundzie. Przy każdej z tych spraw nie tylko stara się wyjaśnić towarzyszące im kontrowersje, ale ukazuje także uniwersalny mechanizm działania ówczesnych władz, które robiły wszystko, by zablokować rozprzestrzenianie się niewygodnych informacji.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania