książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Tajemnice pogranicza

Tajemnice pogranicza

Nieznane fakty z historii Prus Wschodnich Młotek M. Technol
Rok wydania: 2013
Seria: Militarne Sekrety
ISBN: 978-83-60762-44-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 306
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

42.00 zł


"Tajemnice pogranicza" to zbiór dziesięciu sensacyjnych epizodów, które odkryją przed polskimi czytelnikami nieznane fakty z historii pogranicza Prus Wschodnich i Polski.

Kulisy przejęcia władzy przed Adolfa Hitlera w styczniu 1933 roku. Czy kanclerz Rzeszy szantażował prezydenta Paula von Hindenburga i jego syna Oskara?

Historia "drugiej stolicy Rzeszy" - niewielkiej wsi w Prusach Wschodnich, w której przesądzono o losie Niemiec i całej ówczesnej Europy.

Szczegółowa relacja z pogrzebu Prezydenta Rzeszy na terenie pomnika bitwy pod Tannenbergiem - największej niemieckiej manifestacji patriotycznej, jaka odbyła się na terenie Prus Wschodnich po I wojnie światowej.

Opis wizyty sterowca LZ 129 "Hindenburg" nad wsiami i miastami zachodniej części Prus Wschodnich. W 1936 roku największy sterowiec w historii zapowiedział wielkie wyborcze zwycięstwo Adolfa Hitlera. Rok później symbolicznie zapowiedział też jego klęskę.

Niezwykła biografia Ferdinanda Sauerbrucha - najbardziej zasłużonego niemieckiego lekarza w historii. Na liście jego pacjentów znaleźli się między innymi Paul von Hindenburg, Erich Ludendorff, Adolf Hitler, Joseph Goebbels, Ludwig Beck, Claus von Stauffenberg, Lenin i Konstantyn I Grecki.

Szczegółowa relacja z niebezpiecznej podróży Stefana Żeromskiego po pograniczu Prus Wschodnich i Polski. Do wizyty pisarza na terenach plebiscytowych doszło w maju 1920 roku, w czasie nasilania się największych sporów o rozwiązanie sprzeczności terytorialnych między Niemcami a Polską.

Kulisy tajnych akcji i szpiegowskiej walki przed plebiscytem z 1920 roku. W jakim celu polski wywiad obserwował politycznych przywódców junkrów wschodniopruskich i najbliższych przyjaciół późniejszego prezydenta Paula von Hindenburga?

Jan Nowak-Jeziorański i Stanisław Witkowski, jeden z "najofiarniejszych i najodważniejszych ludzi" polskiego podziemia. Co w 1942 roku robili w Prusach Wschodnich słynni kurierzy Armii Krajowej?

Historia nieznanego zamachowca, który 20 lipca 1944 roku poleciał z Clausem von Stauffenbergiem do Wilczego Szańca. Kto tak naprawdę miał zabić Adolfa Hitlera?



Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania