książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wierni wyznawcy Hitlera

Wierni wyznawcy Hitlera

Jak zwykli ludzie stali się nazistami Gellately R. Instytut Pileckiego
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-66340-97-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 494
Wymiary: 155 x 225

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

52.00 zł


Co sprawiało, że zwykli Niemcy stawali się gorliwymi zwolennikami Hitlera? Jak niewielka, ekstremistyczna partia NSDAP przekształciła się w masowy ruch polityczny? Dlaczego, mimo początkowych wyborczych porażek, zdołała zgromadzić ogromne społeczne poparcie? W jaki sposób miliony osób głęboko przyswoiły sobie poszczególne aspekty nazistowskiej ideologii? Czemu ogromna część Niemców zaakceptowała wywołanie krwawej wojny, masowy terror i niezliczone zbrodnie?

Autor poszukuje odpowiedzi na te pytania, opierając się na różnorodnych źródłach, przede wszystkim na bogatym materiale archiwalnym. Rekonstruuje, jak krystalizowała się nazistowska ideologia, oraz opisuje przyczyny i mechanizmy gromadzenia się wokół NSDAP przedstawicieli kolejnych grup społecznych. Zachęca przy tym czytelników, by spojrzeć na idee i program nazistów jako na zestaw konkretnych obietnic i propozycji złożonych niemieckiemu społeczeństwu, a nie irracjonalną, niespójną mieszankę absurdalnych pomysłów.

W swojej książce stara się zbadać, obecność których komponentów była decydująca dla powszechnej akceptacji polityki Hitlera. Ukazuje, jakie elementy kultury politycznej Niemiec sprzyjały temu, by to właśnie nazistowska synteza retoryki skrajnie nacjonalistycznej, rasistowskiej i socjalistycznej znalazła tak szeroki oddźwięk nad Renem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania