książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Zapiski Hansa Heinricha

Nakład wyczerpany!

Zapiski Hansa Heinricha

Młotek M. Księgarnia Poszukiwacza Szekla Bis
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-942534-2-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 168
Wymiary: 140 x 200

Dostępność: Niedostępna

29.30 zł


"Zapiski Hansa Heinricha” to kontynuacja “Nocy patagonów” – pierwszej polskiej powieści o współczesnych poszukiwaczach skarbów i ich niezwykłej, porywającej, ale też tajemniczej i niebezpiecznej pasji.

W “Zapiskach Hansa Heinricha” wątki poszukiwawcze połączone zostały z epizodami sięgającymi czasów wojen napoleońskich i końca II wojny światowej. Bohaterowie powieści rozwiążą tajemnicę zaginionego oddziału wojsk Napoleona, podążą też śladami niemieckiego żołnierza, który w styczniu 1945 roku ukrył w ziemi cenne kosztowności. Książka wzbogacona jest ponadto o wiele innych interesujących wątków – sięgają one i okresu starożytności, i czasów współczesnych.

Powieść przybrała w części formę poradnika dla detektorystów, pełnego cennych rad i wskazówek. Poszczególne epizody wypełnione zostały ponadto znakomitym materiałem zdjęciowym, prezentującym opisywane miejsca i znaleziska, a także dziesiątkami informacji o odkryciach skarbów, do jakich dochodziło przed 1939 rokiem na terenie całej Polski.

W książce nie zabrakło też fachowych opisów odkrywanych przedmiotów, a także przemyśleń o roli i statusie poszukiwaczy skarbów. W Polsce w dużej części – mimo wielu sukcesów – wciąż są środowiskiem ignorowanym, lekceważonym i niedocenianym.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania