książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Niemiecki czołgista na froncie wschodnim

Niemiecki czołgista na froncie wschodnim

Dziennik dowódcy Sander F. Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2024
Seria: sekrety historii
ISBN: 978-83-8151-002-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 464
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Na półce

53.00 zł


Front wschodni należał do najkrwawszych teatrów działań II wojny światowej. Młody Oberleutnant Friedrich Wilhelm Sander osobiście doświadczył brutalności toczonych tam walk, gdy służył w 11. Pułku Pancernym podczas operacji Barbarossa i Zimowy Sztorm.
W dziennikach, które obejmują okres od kwietnia 1938 do grudnia 1943 roku, szczegółowo opisał swoje przeżycia. Sporządzone podczas walk zapiski przedstawiają realistyczny obraz wojny na froncie wschodnim i pozwalają zapoznać się z codziennością załogi niemieckiego czołgu.
W przeciwieństwie do większości wspomnień, autobiografii i pamiętników niemieckich żołnierzy z czasów powojennych, dzienniki Sandera stanowią żywą relację z frontu. Nie zostały napisane ani przeredagowane, tak aby pasowały do konkretnych realiów politycznych czy ideologii, lecz dają nam wgląd w szczerze przemyślenia i nieocenzurowany świat młodego, zaangażowanego politycznie oficera niemieckich wojsk pancernych w pierwszej połowie II wojny światowej – i to czyni je całkowicie unikatowymi.
Opublikowane po raz pierwszy dzienniki Friedricha Wilhelma Sandera, uzupełnione archiwalnymi fotografiami, to pasjonująca lektura dla wszystkich, którzy interesują się historią największego konfliktu w dziejach.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania