książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria odkryj historię
Okres historyczny przekrojowe
Decyzje, które wstrząsnęły światem

Nakład wyczerpany!

Decyzje, które wstrząsnęły światem

Od starożytności do czasów współczesnych Axelrod A. Bellona
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-11-10912-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 272
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

31.00 zł


Wszystko albo nic - jakże często losy świata zależały od jednej decyzji, której trafność można oceniać tylko z odległej perspektywy czasu. Cezar przekraczający Rubikon. Wilhelm Zdobywca wyruszający na podbój Anglii. Krzysztof Kolumb, który - niezrażony trudnościami - postanowił kontynuować rejs w nieznane przestrzenie Zachodu. Bracia Wright do końca pełni rozterek co do swojej latającej machiny. Prezydent Kennedy wstrzymujący się przed odpaleniem nuklearnych rakiet międzykontynentalnych podczas kryzysu kubańskiego. I wreszcie dramatyczna walka pasażerów jednego z porwanych 11 września 2001 r. amerykańskich samolotów z terrorystami.
Decyzje nadziei, sumienia, konieczności dziejowej; takie, w których stawką było wszystko; decyzje podejmowane w obliczu najwyższej potrzeby... Jak i w jakich okolicznościach je podejmowano? Jakie cechy charakteru są przy tym niezbędne? Co jest istotą podejmowania decyzji?
Autor przedstawia 46 najsłynniejszych i najdonioślejszych decyzji w dziejach świata, ich przyczyny, tło, kulisy, podłoże i następstwa. Zgromadzone w książce fascynujące opowieści uczą również, jak decydować się na ważkie kroki w życiu codziennym.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania