książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria rycerze i zakonnicy
Okres historyczny średniowiecze
Henryk Pobożny. Książę Męczennik

Henryk Pobożny. Książę Męczennik

Bachowska M. eSPe
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-7482-935-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 119
Wymiary: 140 x 200

Dostępność: Na półce

18.00 zł


Opowieść o życiu bohaterskiego księcia, który z odwagą stanął do walki z pogańskimi wojskami pustoszącymi polskie ziemie

Mimo że od czasów Henryka Pobożnego minęło niemal 800 lat, jego życie wciąż fascynuje nie tylko historyków, lecz także wiernych, którzy w jego niezłomnej postawie i męczeńskiej śmierci za wiarę widzą wzór prawdziwego oddania się Chrystusowi. To właśnie dzięki staraniom wiernych doprowadzono w ostatnich latach do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego tego pochodzącego z dynastii Piastów władcy, który był bliski zjednoczenia podzielonej wówczas na dzielnice Polski.
Monika Bachowska w swej kolejnej książce z cyklu poświęconego wybitnym postaciom polskiej historii przedstawia niezłomnego księcia, który z odwagą podjął się walki przeciw najazdowi mongolskiemu i w obronie wiary chrześcijańskiej zginął w stoczonej w 1241 roku słynnej bitwie pod Legnicą. Rzetelny opis losów bohaterskiego władcy autorka umieszcza na tle burzliwej historii późnego średniowiecza w Polsce, łącząc go z barwną opowieścią o dworze książęcym, panujących na nim obyczajach, a także o wybitnych postaciach tamtych czasów, w tym o matce Henryka – świętej Jadwidze Śląskiej.
Rozpoczęcie w 2017 roku procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Henryka Pobożnego to znakomita okazja, by bliżej poznać księcia, który sam odważył się stanąć w obronie wartości chrześcijańskiej Europy przed zagrożeniem płynącym ze strony mongolskiej ordy.

Monika Bachowska jest absolwentką filologii polskiej oraz historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książek: Kresy. Historia, wspomnienia, literatura, sanktuaria, błogosławieni i święci, Święci w historii Polski oraz opowieści biograficznych o św. Franciszku z Asyżu, św. Andrzeju Boboli i księdzu Piotrze Skardze.



Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania