książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Polska po wojnie
Okres historyczny historia najnowsza
Rewolucja okrągłego stołu

Rewolucja okrągłego stołu

Skórzyński J. Znak
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-240-1169-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 406
Wymiary: 155 x 225

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

42.00 zł


"Czwartego czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm." Dwadzieścia lat później nareszcie dowiadujemy się jak do tego doszło!
Mimo upływu dwudziestu lat od obalenia w Polsce komunizmu wciąż wydaje się niesamowite, że to naprawdę się stało. Próba odsunięcia od władzy dyktatorskiego reżimu zakończyła się sukcesem, a nie krwawą wojną domową. Wiele znanych autorytetów z całego świata przyznaje się dziś do całkowitego zaskoczenia sposobem w jaki potoczyła się historia. Słyszymy nie raz: "...gdyby ktoś powiedział mi, że za kilka lat komuniści nie będą już u władzy to pomyślałbym, że zwariował...".
W swojej najnowszej książce Jan Skórzyński rzuca nowe światło na wydarzenia końca lat osiemdziesiątych. Pokazuje dojrzewanie obu stron - opozycyjnej i rządowej - do kompromisu. Bez skrępowania zagląda za kulisy rokowań Okrągłego Stołu i nieformalnych spotkań w otoczonej "czarną legendą" Magdalence, opisuje polityczną zwinność i spryt, które doprowadziły Solidarność do zwycięstwa w wyborach kontraktowych oraz do sformowania niezależnego rządu.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania