książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria fortyfikacje i podziemia
Okres historyczny przekrojowe
Twierdza Grudziądz Przewodnik

Twierdza Grudziądz Przewodnik

praca zbiorowa Wydawnictwo SGK Tomasz Kowalski
Rok wydania: 2015
Seria: Fortyfikacje Pomorza Nadwiślańskiego
ISBN: 978-83-936818-1-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 312
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Na półce

49.00 zł


Od autorów: "W gronie miast fortecznych, Grudziądz stanowi miejsce wyjątkowe. Od setek lat wznoszono tu obiekty obronne, obrazujące praktycznie pełne spektrum rozwoju sztuki fortyfikacyjnej. Szczególne miejsce zajmuje tu fryderycjańska cytadela, która od czasu budowy pod koniec XVII wieku uległa jedynie nieznacznym zniekształceniom. Z biegiem lat jest ona, przez władze wojskowe, w coraz większym stopniu udostępniana do zwiedzania, z czego korzystają tysiące turystów. Cenna historyczne są również nowsze fortyfikacje - pruskie i polskie.

Fortyfikacje Pomorza Nadwiślańskiego to przewodnik wyjątkowy. Próżno tu szukać opisów powszechnie znanych zabytków miasta.Pokazano natomiast w możliwie dokładny sposób

Przewodnik stanowi owoc wieloletniej pracy autorów, zwłaszcza w zakresie badań terenowych. Mogą z niego korzystać zarówno początkujący amatorzy zwiedzania fortyfikacji, jak i „doświadczeni bunkrowcy”. Staraliśmy się opisać w miarę dokładnie sposoby dojścia do poszczególnych obiektów, nie narzucając jednak w większości przypadków konkretnej trasy zwiedzania, pozostawiając zainteresowanym pełną dowolność penetracji terenu, tym bardziej, że większość obszarów fortecznych leży w terenie interesującym przyrodniczo i krajobrazowo. Całość uzupełniają koordynaty GPS większości opisywanych obiektów"

Przewodnik bogato ilustrowany, kolorowe strony, kredowy papier.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania