książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

„Z Bogiem za króla i ojczyznę”. Kultura militarna prowincji śląskiej od wojen zjednoczeniowych do Wielkiej Wojny (1864–1914)

„Z Bogiem za króla i ojczyznę”. Kultura militarna prowincji śląskiej od wojen zjednoczeniowych do Wielkiej Wojny (1864–1914)

praca zbiorowa Muzeum w Gliwicach
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-953910-0-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 272
Wymiary: 230 x 270

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

105.00 zł


Obraz zaginionego świata regimentów stacjonujących w pruskiej prowincji śląskiej sprzed pierwszej wojny światowej możemy oglądać dzięki kolekcji Norberta Kozioła. Jego zainteresowania kolekcjonerskie koncentrują się na okresie Cesarstwa Niemieckiego – prawie półwieczu pokoju, od zjednoczenia Niemiec do wybuchu pierwszej wojny światowej. W chwili obecnej zbiór ten obejmuje kilka tysięcy obiektów związanych z szeroko pojętą kulturą militarną Prus oraz Rzeszy. Po raz pierwszy kilkaset z nich zostało zaprezentowanych na wystawie w Muzeum w Gliwicach, a część zreprodukowano w niniejszym katalogu. To potężny zbiór ikonograficzny – setki pocztówek, fotografii, oleodruków, obrazów i pamiątkowych tableaux. Tworzą one niemal kompletny wizerunek poszczególnych oddziałów z przełomu XIX i XX w., ukazując nie tylko oficerów i żołnierzy, ale też ich siedziby – nierzadko dziś już nieistniejące obiekty koszarowe. Szczególnie cenny i unikatowy walor ma kolejna część zbiorów Norberta Kozioła – mundury. Obejmuje ona elementy umundurowania wszystkich formacji prowincji śląskiej. Publikacja jest katalogiem wystawy „Z Bogiem za króla i ojczyznę”. Kultura militarna prowincji śląskiej od wojen zjednoczeniowych do Wielkiej Wojny (1864–1914). Kolekcja regimentów śląskich Norberta Kozioła, zorganizowanej przez Muzeum w Gliwicach w Willi Caro w dniach od 28 lutego do 23 kwietnia 2017 r.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania